Wasabi [わさび]

WasabiHoe heet het?
Wasabi わさび, Japanse mierikswortel, Japanese horseradish, wasabipasta

Wat is het?
Een lichtgroene eetbare wortel uit de mierikswortelfamilie met een bijzonder scherpe smaak, die in sausjes en dips als begeleiding voor vis in de Japanse keuken wordt gegeten. Vooral bekend in combinatie met sushi. Vers is wasabi in Nederland eigenlijk niet te krijgen [update 2016: nu wel online te bestellen, zie ‘meer weten’], dus waar het hier over gaat is de wasabi in tubevorm en het wasabipoeder in kleine blikjes. De scherpte van wasabi is intens, bijna pijnlijk, voorin je neus, maar ebt ook heel snel weer weg.

Hoe te gebruiken?
Knijp de wasabi uit een tube op je bord in een klein blobje om te mengen met sojasaus, als dipsaus voor de sushi. Of maak een soortgelijke pasta met wasabipoeder uit een blikje. Aanlengen met een beetje water en tot papje roeren. Wasabi kan natuurlijk ook met mayonaise worden vermengd. Heel lekker maar ook heel pittig, beginnelingen moeten even uitkijken.

Wat is er te koop?


wasabimerk: S&B Foods [Japan]
verpakking: groen doosje met daarin een tube
etiket: わさび S&B prepared WASABI in tube
ingrediënten: Mierikswortel, lactose, maïsolie, sorbitol, zout, water, smaakstof, carrageen, guar gom, turmeric, citroenzuur, kleurstof
prijs: € 1,80 (43g)


wasabimerk: Kaneku [Japan]
verpakking: klein blikje met plastic dekseltje
etiket: Kaneku Wasabi 粉わさび
ingrediënten: mierikswortel
prijs: € 2,40 (25g)


wasabimerk: S&B Foods [Japan]
verpakking: groene tube-achtige fles
etiket: WASABI prepared wasabi in tube
ingrediënten: Mierikswortel, lactose, maïsolie, sorbitol, zout, water, smaakstof, carrageen, guar gom, turmeric, citroenzuur, kleurstof
prijs: € 2? (310 gram)<


1 kilo of wasabimerk: S&B [Japan]
verpakking: megagrote groene zak
etiket: WASABI 粉わさび HOT!
ingrediënten: mierikswortel
prijs: € 9,95 (1 kilo)
opmerking: deze kiloknaller onder de wasabi’s is voor de echte diehards, of degenen die zelf een paar kilo wasabinootjes willen bereiden


Meer weten?

  • Update: inmiddels is her en der wel verse wasabi online te verkrijgen. Het wordt onder andere ingevlogen uit China. Zoek maar via Leon van Rijswijk of sushi san.
  • Kijk hier voor een foto van echte wasabi, meegegeven door een chef uit Japan. Vreemdgenoeg is een versgeraspte wasabi minder scherp dan gedroogde of uit een tube.

9 thoughts on “Wasabi [わさび]

  1. Ja de echte verse wasabi,niet te vergelijken met de gedroogde! Is daar nou geen enkele biologische kweker in ons landje die zich daaraan wil wagen?Kan het me haast niet voorstellen.Ik zag in Japan wasabi in het wild,dacht eerst dat het onkruid was,een heel veldje verlaten wasabi-gewas,de boer was failliet en weg en het stond er maar,een peperduur veldje en niemand die er wat mee deed

  2. Nou zou Limburg misschien een aardige optie zijn.Daar hebben ze wel ervaring met exotica (Karperkweek) en snelstromende beekjes

  3. Ik vind de wasabi poeder van Kona “all natural ingre.” erg goed, ook superscherp. Bij Meidi-Ya Japanse winkel Beethovenstraat 18-20 Amsterdam te koop . Aanlengen met water en 1 minuut wachten tot’ie optimaal heet is Een beetje op een zoute haring,samen met wat uitjes en besprenkeld met tamari sojasaus,tip misschien voor bij de aankomende Hollandse nieuwe…

  4. SirGreenWasabi is niet alleen importeur van verse wasabi uit China maar ook de eerste in Nederland die professioneel Sawa wasabi kweekt zoals ze het in Japan doen op de Katami-ichi methode.
    Particulieren, horeca en food trucks kunnen eenvoudig online verse wasabi, verse wasabi puree (100% wasabi) of wasabi ijs bestellen.

  5. Voor degene die nu al willen genieten van verse wasabi: Wekelijkse verse oogst van super mooie rhizomen (ca. 50 gram).
    Of meerdere kleine wortels tussen de 20 en 30 gram.
    Bestellen gaat eenvoudig online in de webwinkel van leonvanrijswijk.nl
    Tevens pak ik voor diverse bedrijven, kookclubs en verenigingen kerstgeschenken op maat in met leuke wasabi accessoires.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.